Kostel sv. Karla Boromejského

Ve Varnsdorfu se nacházejí celkem čtyři kostely a jeden z nich vyrostl podle mých plánů. Jeho projekt a model zaujal samotného císaře i arcivévodu na výstavě Německých Čech v roce 1906 v Liberci, kde jsem měl v rámci expozice města Varnsdorf samotnou výstavu.
Koncem 19. století se počet obyvatel zvyšoval a rostl i počet katolíků, tudíž bylo nutné pomýšlet na stavbu nového kostela. Vybrán byl tehdejší největší okres – šestý. Tato část obce se dříve nazývala Karlsdorf, proto za patrona kostela byl vybrán sv. Karel Boromejský.
V roce 1901 byl stanoven Spolek pro stavbu kostela, jehož hlavním úkolem bylo zajistit dostatek finančních prostředků na jeho stavbu. To se příliš nedařilo, stavba byla od roku 1904 dvakrát pozastavena, a nakonec, opět z nedostatků financí, bylo v roce 1912 rozhodnuto, že kostel zůstane bez věže.
Kostel sv. Karla Boromejského ve Varnsdorfu byl 3. května 1958 zapsán do seznamu památek chráněných státem.