II

Dobrý den.
Jméno Vám ještě neprozradím, mohu ale říci, že jsem se narodil v roce 1844 ve Fellbachu u Stuttgartu. U mého tatínka jsem se vyučil sedlářem a kolařem. Po roce 1865 mě to hnalo za lepším. Stejně jako mnoho mých známých jsem přeplul oceán a snažil se najít svůj americký sen. V Ohiu jsem pracoval ve firmě na výrobu kočárů, kde jsem se naučil mnoho nového, ale hlavně jsem tam potkal Adolfa Hermanna z Dolního Podluží. Adolf mě přesvědčil, že nejlepší místo pro podnikání je jakýsi Varnsdorf v Rakousku-Uhersku.
Nakonec jsem mu uvěřil a vypravili jsme se i s rodinami zpátky do Evropy. V roce 1878 jsme společně založili ve Varnsdorfu podnik na výrobu praktických kočárů podle amerických vzorů. Naše továrnička na americké vozy ovšem neprosperovala, tak dobře, jak jsme si v Ohiu vysnili. Adolf se vrátil do Dolního Podluží a mně zbyly dluhy.
V roce 1893 jsem se ale podruhé oženil. Moje drahá polovička Paulina byla velmi chytrá a prohnaná, takže dovedla naši firmu k velkému rozkvětu. V novém století jsme museli začít vyrábět automobilové karoserie, protože starým dobrým koňským spřežením už odzvonilo. Naše firma sídlila vedle divadla. Moje pozemská cesta skončila v roce 1937.

Jmenuji se:
a. Alois Palme
b. Reinhold Klaus
c. Karl Neef