MUZEUM PRO ŠKOLY A PRO DĚTI

LOUKA PLNÁ KYTIČEK

Malujete rádi? S jarem přichází i mnoho barev, vůní a tvarů v podobě květin. Namalujte tu svoji kytičku a pošlete nám ofocený nebo naskenovaný obrázek do muzea (na adresu: varnsdorf@muzeumdc.cz) a my z vašich obrázků kytiček vytvoříme výstavu Louka planá kytiček.
Těšíme se na vaše obrázky.

KDE BYDLÍ JIŘIČKA?

Zajímají vás opeření kamarádi? Tento rok, nebo jeho část, můžete strávit s jedním ze známých pěvců. Během roku si můžete svá pozorování zapisovat, vytvořit si deník, kam můžete malovat a psát své poznámky.
Připravili jsme pro vás pracovní sešit, který si můžete stáhnout a vytisknout. Najdete ho na této stránce vlevo (pod fotkou). Z něj se dozvíte to nejdůležitější o tomto pěvci a můžete si do něj svá pozorování zapisovat.
Budeme rádi, pokud nám vaše pozorování jiřičky pošlete do muzea. Děkujeme.
Přejeme vám krásný čas strávený s jedním ptačím kamarádem.
Vaše muzeum

***********************************************************************************************

Muzejní výukové a animační programy pro školy a školky jsou připraveny v pobočce Oblastního muzea v Děčíně v Rumburku.

Přírodovědné soutěže

BAREVNÉ LISTÍ
Podzimní přírodovědná soutěž v poznávání dřevin pro žáky 3 - 9. ročníků základních škol, škol speciálních a studentů primy až kvarty víceletých gymnázií.
Termín: říjen
PTAČÍ DEN
Přírodovědná soutěž pro žáky základních škol, škol speciálních a studentů primy až kvarty víceletých gymnázií věnovaná ptačí říši.
Termín: duben (v roce 2020 se neuskuteční)
KVĚTY SE PROBOUZÍ ... (jaro a s ním i jarní rostliny)
Jarní přírodovědná soutěž v poznávání bylin pro žáky 3. - 9. ročníků základních škol, škol speciálních a studentů primy až kvarty víceletých gymnázií.
Termín: květen